Minu nimi on Kreet ja ma olen hingelt maailmaparandaja 🙂 Minu jaoks on oluline pühendunud ja efektiivne asjade ära tegemine. Ma hindan kõrgelt väärtuse loomist ning tulihingelist panustamist selleks, et muuta maailm natukenegi paremaks. Minu moto on, et igal tegevusel peab olema eesmärk, milleks seda tehakse või probleem, mida antud tegevusega lahendatakse.

 
Minu lugu

Minu jaoks toimus IT valdkonnas suur “silmade avanemine” umbes 11 aastat tagasi kui olin ühes riigiasutuses vastutav tarkvaraprojekti eest ning minu üllatus ja ühtlasi pettumus oli suur, kui adusin, et arenduspartner tahab lihtsalt midagi ära teha ja ei hoolinud karvavõrdki sellest, kas tema tegevus loob mingit väärtust kliendile või mitte. Paljulubatud IT lahendus ei aidanud sugugi lahendada seda probleemi, mille lahendamiseks see loodi, vaid tekitas kohati tööd juurde. Mõtlesin, et kuidas see võimalik on? Kas asjad nii käivadki? Sellest hetkest alates tekkis mul süvendatud huvi IT valdkonna vastu ning alustasin oma teekonda, et aru saada, kuidas tegelikult saab IT kaasabil probleeme lahendada, mitte neid juurde tekitada.

Nüüdseks olen oma endiselt käimasoleval teekonnal jõudnud arusaamisele, et äriprotsessid on kõige alus. Selleks, et midagi muuta/parandada on vaja sellest kõigepealt aru saada. Näiteks enne IT lahenduse realiseerimist on vaja aru saada, millist äriprotsessi loodav lahendus toetab ja kas soovitava äriprotsessi tõhustamist on mõistlik üldse uue IT lahenduse kaasabil teha. Alati ei ole vaja äriprotsesside tõhustamiseks IT lahendust, vaid piisab juba kokkulepete või töökorralduse muutustest. Sellepärast on äriprotsessidest arusaamine ja nende kaardistamine määrava tähtsusega esimene samm.

 Minu tööalane teekond

Minu tööalane teekond on mind tänaseks viinud TEHIKusse (Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus), kus ma tegelen peamiselt sellega, et tervise valdkonnaga seotud andmeid klientidele lihtsasti tarbitavaks teha – see hõlmab endas nii äriprotsesside kaardistamist, andmeallikate kaardistamist kui ka andmete töötlemist ja visuliseerimist.

Olen varasemalt töötanud nii era- kui ka riigisektoris, seega olen kursis mõlema eripäradega ning leian, et see annab mulle minu tööülesannete lahendamisel laiema taustsüsteemi.

Oma olemuselt olen suur visualseeringute ja mudelite fänn, nagu öeldakse üks pilt või joonis ütleb rohkem kui 1000 sõna 🙂 Minu esimene kõrgharidus (kartograafia ja geoinformaatika) ongi seotud sellega, kuidas reaalsest maailmast luua kaartide/veebikaartide jaoks kujutis/mudel. Oma teise kõrghariduse tegin infosüsteemide analüüsi ja kavandamise erialal, mis samuti haakub väga palju sellega, kuidas kirjeldada sisendit/mudeleid selleks, et IT kaasabil lahendada reaalse maailma probleeme.

Vabal ajal tegelen erialakirjanduse lugemisega – maailmas on nii palju probleeme juba väga hea lahenduse leidnud ja oleks ju patt seda teadmist mitte kasutada. Samuti nõustan, vajadusel ka koolitan asutusi/ettevõtteid äriprotsesside kaardistamise ja IT arenduste teemal.

Kui sa tunned, et minu blogipostitused kõnetavad sind ja soovid mõtteid vahetada või soovid minu kaasabil enda ettevõttes äriprotsesse kaardistada ja tõhustada , siis võta minuga ühendust kreetsolnask[ät]gmail.com.